Zlecenie sprzedaży/wynajmu
  Najczęstsze pytania

  Tak. Od 28 kwietnia 2023 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o Charakterystyce Energetycznej lokali, z którą wiąże się obowiązek (pod karą grzywny) dołączania Świadectwa Charakterystyki Energetycznej danej nieruchomości do umów najmu/aktu sprzedaży.

  Tak, współpracujemy z certyfikowanym audytorem energetycznym, który jest uprawniony do wystawiania takiego dokumentu. Decydując się na współpracę z WIZ ESTATES, oferujemy kompleksową pomoc przy sprzedaży/wynajmie nieruchomości.

  Sprzedaż nieruchomości jest złożonym przedsięwzięciem, który zależny jest od wielu czynników. Istotnym elementem jest przygotowanie odpowiedniej strategii marketingowej dopasowanej do danej nieruchomości, zbadanie rynku i określenie odpowiedniej ceny ofertowej, zbadanie Twojej sytuacji życiowej i finalnie w końcu ustalenie realnych ram czasowych na sprzedaż Twojej nieruchomości, biorąc pod uwagę również aktualną sytuację na rynku nieruchomości. Jeśli mamy wziąć pod uwagę średnią długość sprzedaży nieruchomości w WIZ ESTATES jest to około 2-4 miesięce - w przypadku mieszkania oraz 6-8 miesięcy - w przypadku domu.

  Umowa na wyłączność jest w WIZ ESTATES preferowaną formą współpracy, ponieważ daje nam ona możliwość w pełni wykorzystać potencjał i umiejętności naszych agentów wykorzystując przy tym optymalny budżet na marketing, reklamę w social mediach, przygotowanie oferty na najwyższym poziomie z prosjonalnymi zdjęciami oraz wideospacerem. Umowa na wyłączność daje nam komfort pracy i pozwala nam ustalić odpowiednią strategię marketingową bez presji i daje możliwość jej zrealizowania. Istotną informacją jest to, że decydując się na podpisanie z WIZ ESTATES umowy na wyłączność, nie zamykasz się na współpracę z innymi biurami. Naszym priorytetem jest doprowadzenie do transkacji, dlatego współpracujemy z agentami innych biur i ich potencjalnie zainteresowanymi klientami.

  Decydując się na współpracę z WIZ ESTATES to nasz agent dopilnuje wszelkich kwestii związanych z niezbędnymi dokumentami, które są wymagane i pomoże w ich organizacji. Przygotuje listę wszystkich dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności. Umowa pośrednictwa zgodnie z prawem, umożliwia nam uzyskanie większości dokumentów w Urzędach w Waszym imieniu.

  Licencja agenta nieruchomości nie jest w Polsce wedle prawa wymagana do wykonywania zawodu, natomiast w WIZ ESTATES zdecydowana większość naszych agentów ją posiada.